Fysioterapeuten
30.03.2021
Mens fysioterapeuter sliter med å få jobb, slår Statistisk sentralbyrå fast at det vil bli enklere for fysioterapeuter og annet helsepersonell å få jobb fordi vi vil trenge mer helsepersonell i årene frem mot 2035.
I rapporten «Arbeidsmarkedet for helsepersonell frem mot 2035», står følgende:
Les mer«Etterspørselen etter viktige grupper av helsepersonell rettet mot sykehusene og kommunale helse- og omsorgstjenester skyldes de store fødselstallene rett etter krigen. Samtidig spås det at tilbud og etterspørsel etter fysioterapeuter vil være i balanse om få år».
«Fysioterapeuter er en gruppe hvor det har vært en klar vekst i utdanningskapasiteten de siste tiårene, slik at de nye kullene som kommer inn i arbeidsmarkedet er forholdsvis store sammenlignet med kullene som går av med pensjon. Med realistiske forutsetninger fra etterspørselssiden og videreføring av dagen


































































































