Fysioterapeuten
05.02.2018
I den nye regjeringsplattformen står det at tidlig innsats og forebyggende helsearbeid skal sikres. I den forbindelse er fysisk aktivitet et svært viktig tiltak.
For å nå dette målet må helsetjenesten ha tilstrekkelig med ressurser i form av kvalifisert personell og økonomi. Her må det penger på bordet!
Før jul gikk flertallet på Stortinget inn for en ordning som sikrer alle elever på 1. - 10. trinn en time fysisk aktivitet hver dag. Dette har NFF jobbet for i mange år! Vi vet at god helse og gode levekår hører sammen. Helsevaner som etableres tidlig gir et godt grunnlag for god helse gjennom hele livet.
Regjeringen ønsker også å fortsette satsingen p�
Gå til medietFør jul gikk flertallet på Stortinget inn for en ordning som sikrer alle elever på 1. - 10. trinn en time fysisk aktivitet hver dag. Dette har NFF jobbet for i mange år! Vi vet at god helse og gode levekår hører sammen. Helsevaner som etableres tidlig gir et godt grunnlag for god helse gjennom hele livet.
Regjeringen ønsker også å fortsette satsingen p�


































































































