Fysioterapeuten
16.12.2016
Fondet spilte en uvanlig stor rolle på Hovedlandsmøtet. Nye vedtekter kom på plass, etter en ikke ubetydelig maktkamp mellom NFF og fondsstyret. Før Hovedlandsmøtet.
DELEGATENE på Hovedlandsmøtet fikk derfor presentert to forslag til vedtekter - fra forbundsstyret og fondsstyret. Partene hadde ikke klart å komme helt i mål med et omforent forslag til vedtekter. Ikke overraskende, endte dragkampen med seier for NFF. Nå skal vedtektene oversendes Helseog omsorgsdepartementet (HOD) for endelig godkjenning.
I tråd med de nye vedtektene skal fondsstyreleder heretter velges direkte av Hovedlandsmøtet i NFF. Fram til nå har fondsstyret selv utpekt hvem som skal være leder. Tidligere NFF-leder Eilin Ekeland ble valgt til ny fondsstyreleder. Ekeland var forbundsleder i NFF i ni år (t.o.m. 2013), og er nå ansatt i Helsedirektoratet som sekretariatsleder for Statens seniorråd.
Ville ta gjenvalg
Avtroppende styreleder Nina Emaus ble ikke innstilt til en ny periode av valgkomiteen i NFF. Emaus, som har vært i fondsstyret i seks år, er leder
Gå til medietI tråd med de nye vedtektene skal fondsstyreleder heretter velges direkte av Hovedlandsmøtet i NFF. Fram til nå har fondsstyret selv utpekt hvem som skal være leder. Tidligere NFF-leder Eilin Ekeland ble valgt til ny fondsstyreleder. Ekeland var forbundsleder i NFF i ni år (t.o.m. 2013), og er nå ansatt i Helsedirektoratet som sekretariatsleder for Statens seniorråd.
Ville ta gjenvalg
Avtroppende styreleder Nina Emaus ble ikke innstilt til en ny periode av valgkomiteen i NFF. Emaus, som har vært i fondsstyret i seks år, er leder


































































































