Dag-Inge Ulstein (KrF) er nettopp kommet hjem fra sin første feltreise som utviklingsminister. I Etiopia møtte han både utenriksministeren, finansministeren og landets utdanningsminister. Jenters utdanning, likestilling og jenters rettigheter var tema i alle møtene.
- Jeg fikk et sterkt inntrykk av at etiopiske myndigheter er svært bevisste rundt utfordringene knyttet til utdanning og jenters muligheter i samfunnet, sier han til Bistandsaktuelt.
- Det er positivt at de tar med seg denne utfordringen inn i det nye veikartet for utdanningsinnsatsen i Etiopia mot 2030, som skal vedtas av parlamentet i juni i år. Her legges det vekt på at forskjellene i skoledeltakelse mellom gutter og jenter skal jevnes ut, sier utviklingsministere


































































































