Fysioterapeuten
23.03.2021
I løpet av én måned har tre av pasientene til Kjerstin Fet Vindenes blitt akutt innlagt. Ventelistene hoper seg opp og pasientene blir sykere.
- Pasienter som blir vurdert som ferdigbehandlet av spesialisthelsetjenesten, føler at de blir avspist med støttesamtaler hos psykiatrisk sykepleier i kommunen annenhver uke. Det til tross for at lidelsestrykket er svært funksjonsnedsettende i det daglige, sier psykomotorisk fysioterapeut, Kjerstin Fet Vindenes.
Les merHun har nylig overtatt som leder for faggruppen for psykomotorisk fysioterapi, har hatt driftsavtale i Ålesund siden 2008, og har aldri tidligere opplevd at så mange av pasientene er på randen av innleggelse. Ventetiden hos psykomotoriske fysioterapeuter i kommunen er nå 18 måneder.
- Det er en dramatisk utvikling. Mange av mine pasienter er så dårlige, at de burde vært i psykiatrien.
- Det er en dramatisk utvikling. Mange av mine pasienter er så dårlige, at de burde vært i psykiatrien. Per nå henvises de fra fast


































































































