Fysioterapeuten
04.06.2021
Norsk Fysioterapeutforbund mener myndighetene har startet i feil ende, når Stortingsflertallet før jul vedtok å autorisere naprapater og osteopater som helsepersonell. I dag - fredag 4. juni - går høringsfristen ut.
Før nyttår sørget en hestehandel mellom regjeringspartiene og Fremskrittspartiet for at naprapater og osteopater får autorisasjon som helsepersonell. I etterkant har Helse- og omsorgsdepartementet blant annet bedt Norsk Fysioterapeutforbund om innspill.
Les merDet har NFF nå gitt. Konklusjonen er - ifølge høringsnotatet fra NFF - at forbundet ber Helse- og omsorgsdepartementet starte i rett ende, før autorisasjon gis. Vilkårene for autorisasjon må på plass, det må også de faglige kriteriene for godkjenning være. Konsekvensene må


































































































