Khrono
18.04.2023
- Idiotisk dyrt, sier NTL ved Universitetet i Bergen om flybillettene UiB-rektoren kjøpte til FNs havkonferanse. - Veldig beklagelig, sier rektoren selv.
Da FN i slutten av juni arrangerte sin havkonferanse i Lisboa, var Margareth Hagen, rektor ved Universitetet i Bergen (UiB), blant deltakerne.
Les merPrislappen for reisen ble snaue 35.000 kroner, viser reiseregningene Khrono har fått innsyn i. Hele 25.349 kroner gikk til flybillettene fra den ene vestkysten til den andre.
- Idiotisk dyrt
- Isolert sett synes jeg det hørtes voldsomt dyrt ut. Jeg aner jo ikke om det finnes noen god grunn til at det ble så dyrt, men... Det er idiotisk dyrt, sier Jørgen Melve, leder av fagforeningen Norsk tjenestemannslag ved Universitetet i Bergen.
Han presiserer at det kan finnes «spiselige grunner» til at flybillettene ble så dyre,


































































































