Advokatbladet
10.12.2018
INNEN FEM ÅR vil kinesiskutviklet kunstig intelligens være på høyde med verdensleder USA, fortalte den kjente, kinesiske risikokapitalisten Kai-Fu Lee i høst på konferansen China Development Forum.
Han la til at «dersom data var petroleum i æraen av kunstig intelligens, så vil Kina være Saudi Arabia».
KINAS FORTRINN ligger i kapital og politikk, i det store antall ingeniører og entreprenører i verdensklasse, og i et enormt hjemmemarked, sa Lee, og pekte på at en konstant vekst i økonomien og i antall internettbrukere har ført til at halvparten av verdens high-tech-selskaper nå er kinesiske.
Gå til medietKINAS FORTRINN ligger i kapital og politikk, i det store antall ingeniører og entreprenører i verdensklasse, og i et enormt hjemmemarked, sa Lee, og pekte på at en konstant vekst i økonomien og i antall internettbrukere har ført til at halvparten av verdens high-tech-selskaper nå er kinesiske.


































































































