STAVANGER: - SR-Bank har tilpasset åpningstidene for å bedre tilgjengeligheten for kundene. Det gir våre ansatte en mer upraktisk arbeidstid. Det vil vi belønne på en adekvat måte, sier Elisabeth Urdahl, leder for HR i SR-Bank, og fortsetter: - Vi ønsker å treffe kundene når det passer kundene best. Det er et viktig poeng for oss.
Jevnt over ligger SR-Bank 10 til 40 prosent over satsene i Sentralavtalen på kompensasjon for planlagt arbeid utover normalarbeidstiden.
- Vi ønsker å være en attraktiv arbeidsgiver. Å betale for at de ansatte har en ukonvensjonell arbeidstid er en del av dette, sier Urdahl.
Den ansatte velger om kompensasjonen skal tas ut som krone- eller tidskompensasjon. Uttak av tidskompensasjon skal avtales med den enkelte leder.
SAMARBEID MED TILLITSVA


































































































