AddToAny

Min arbeidsdag: Flere konkurser i 2021

Min arbeidsdag: Flere konkurser i 2021
- Jeg tenker at det blir et oppsving og økning i konkurser i 2021, flere inkassosaker og flere tvangsfullbyrdelser når bankene ikke kan utsette sakene lenger, sier utreder Morten Ousdal i Finans2.
Navn/rolle/arbeidssted/alder:

Morten Ousdal, utreder, Finans2 AS, 57 år

Kaffe eller te?

Kaffe med melk

Hva har du på nattbordet?

Krimpodden og Kripos på jobb via Spotify

Når om morgenen begynner du å tenke jobb?

Jeg er alltid på, så når jeg våkner sjekker jeg mail, LinkedIn, Creditnews og tar inn Aftenposten som jeg ikke får lest. Da har jeg avsluttet gårsdagen med forberedelser og vet hvilke saker jeg skal jobbe med i dag, hvilke forliksråd jeg skal møte i og hvilke namsmenn jeg skal møte der ute.

Hvordan påvirker korona-utbruddet din arbeidshverdag?

Det å holde avstand, bruk av munnbind og gummihansker/ antibac, jeg er en storforbruker av dette. Mesteparten av tiden har jeg har vært på kontoret, men nå har også jeg vært på hjemmekontor i noen uker. Her sitter jeg ved spisestuebordet på en barkrakk med dunkel belysning. Så jeg lurer meg ned på kontoret på Solli plass på søndagskvelder når det ikke er noen der.

Fortell om en hendelse på jobb som du husker spesielt godt

Hvem husker ikke 22. juli? J eg hadde funnet en campingbil på Hovseter og ringte namsmann

Les mer

Flere saker fra Finansfokus

Valgkomiteen har sagt sitt. De vil ha Vigdis Mathisen og Arne Fredrik Håstein som ledere av Finansforbundet i tre nye år. Vi har spurt dem og de andre som er innstilt til forbundsstyret hva de mener er forbundets største utfordringer de neste tre årene og om de har et område de brenner spesielt for.
Finansfokus 10.10.2025
Psykologisk trygghet har blitt et populært begrep i dag, og er en nøkkel til å skape robuste, produktive team, om vi skal tro Trine Grønvold.
Finansfokus 10.10.2025
Det er ikke bare mennesker som må se jobbene sine truet av kunstig intelligens. Nå er det også hundenes tur.
Finansfokus 10.10.2025
Automatisering, kunstig intelligens, outsourcing og fusjoner er drivere som har gitt en kuttbølge i finans. Sist ut er Fremtind, Tryg, DNB og Sparebanken Norge.
Finansfokus 10.10.2025
Jack Zhang - grunnleggeren av fintech-selskapet Airwallex - har blitt sponsor og leverandør av finansinfrastruktur for fotballklubben Arsenal. Han er fra før sponsor for McLaren Formel 1.
Finansfokus 10.10.2025

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt