Advokatbladet
16.11.2020
- De som allerede har rett til sin del av kaka vil ikke dele med andre dersom eget kakestykke blir mindre, skriver Berngaard-partner Lasse Ødegaard i dette innleget.
I mange, mange år har det vært en debatt om hvorfor det er så få kvinnelige partnere i norske for rretningsadvokatfirmaer. Alle de større advokatfirmaene opplyser at de jobber med saken og har målsetting om å øke andelen. Likevel går utviklingen tregt.
Les merFor meg er det opplagt hva som er årsaken. Hvordan man skal endre på dette er for meg også like opplagt. Det handler om å tørre å satse, og om å være villig til å dele. Å dele gir mindre til den enkelte. På lengre sikt er jeg overbevist om at det lønner seg.
50 / 50 i partnerskapet
Berngaard anno 2020 har like mange kvinnelige som mannlige partnere. Parallelt er vi blant de beste på økning i omsetning. Og fjoråret gav et - for oss - rekordresultat. Det ene bør med andre ord ikke gå på bekostning av det andre.
Berngaard ble stiftet i 2006. Selskapet ble startet av Lars Berntsen og meg. Vi kom begge fra Telenorsystemet og hadde så å si ingen portefølje å starte med. Berngaard har vokst s


































































































