Politiforum
18.03.2020
PF-leder Sigve Bolstad sier han tar for gitt at det blir gitt ekstrabevilgninger til Politidistriktene, når 300-400 ekstra politifolk nå skal ansettes.
Den siste tiden har en rekke ulike tiltak blitt satt i verk, i politiet og i resten av samfunnet, for å hindre spredning av koronaviruset. Alle ikke-kritiske publikumstjenester er stengt, mange har hjemmekontor, all IP-trening med unntak av skytegodkjenning for pistol og MP5 er utsatt, og det er innført midlertidig grensekontroll, blant annet. I tillegg bes folk om å berense sosial kontakt.
Les merSigve Bolstad, leder i Politiets Fellesforbund, sier det nå er viktig å bidra til å opprettholde best mulig beredskap for befolkningen, og han er imponert over arbeidet som gjøres.
- Jeg er imponert over den gode innsatsen som gjøres av alle ansatte i politiet, helsevesenet og nødetatene generelt. Vi føler også med dem som blir rammet på det menneskelige plan og økonomisk, sier Bolstad.
- Vi er i en helt ekstraordinær situasjon og vi må ta i bruk ekstraordinære tiltak. Det innebærer at vi må følge de rådene og retningslinjene som kommer fra Folkehelseinstituttet til punkt og prikke. Og det innebærer at vi i Politiets Fellesforbund skal bidr


































































































