AddToAny

De vil styre MFO de neste fire årene

De vil styre MFO de neste fire årene
Disse kandidatene stiller til valg til nytt forbundsstyre på landsmøtet. Disse kandidatene stiller til valg til nytt forbundsstyre på landsmøtet. Tina Espejord Scenekunstner, Oslo, født 1 977 Hjertesaker? Scenekunstfeltet.
Jeg jobber for at MFOs medlemmer skal få styrket sine rettigheter i arbeidslivet og kunne ha en forutsigbar arbeidshverdag. Dette er en utfordring for mange scenekunstmedlemmer, da tilsettingen ofte er løs og lønnsforholdene uforutsigbare.

Hvorfor takka du ja? Det er en utmerket mulighet til å styrke scenekunstfeltet i organisasjonen, og være med på å utforme en god arbeidslivspolitikk for hele kulturfeltet i Norge. Jeg er lidenskapelig opptatt av å være med å utfordre og bygge videre på den flotte organisasjonen MFO er.

Ivar Jarle Eliassen Kirkemusiker, Finnsnes, født 1958

Privat

Hjertesaker? At det skal være mulig og gunstig å jobbe som kirkemusiker også i framtida. Kunst og kulturfeltet er vidt og stort, og mulighetene for å leve av det er trua fra alle kanter. Jeg vil jobbe for at alle som lever av kultur skal ha gode og forutsigbare ordninger, og at respekten for kunst og kultur skal høynes.

Hvorfor takka du ja? Jeg vil jobbe for vilkårene musikere, sangere, frilansere og andre i MFO-paraplyen skal ha i framtida. Jeg begynner å bli en voksen mann, og har både engasjement og erfaring, etter å ha holdt på med kunst og kultur hele livet.

Wen

Les mer

Flere saker fra Kontekst

Pianolærer Ragnhild Eline Hoen fant ikke læremateriell som passet, og lagde en bok selv.
Kontekst 27.09.2023
For første gang har en tenor vunnet Den norske solistpris.
Kontekst 27.09.2023
Ny Norsk Standard for konsertlokaler er endelig klar etter flere høringsrunder. Med dette er den gamle fra 2014 helt erstattet.
Kontekst 25.09.2023
Trenger du en sparringspartner? published | author Redaksjonen Norsk Tonekunstnersamfund lanserer en mentorordning hvor utøvere innen det klassiske feltet kan ønske seg en mentor blant foreningens medlemmer.
Kontekst 25.09.2023
Tradisjonshåndverkere jubler forsiktig over det regjeringen kaller «et historisk løft». Men blir det utdannet mange nok med kompetansen til å gjennomføre?
Kontekst 25.09.2023

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt