AddToAny

Åpner banken for ikke-kunder

Åpner banken for ikke-kunder
Nå kan også folk som ikke er kunder i SpareBank1 benytte seg av deres mobil- og nettbank. Foreløpig er funksjonaliteten begrenset, men ambisjonene er høye.
Tekst og foto: Sjur Anda

- Du logger på med BankID her, så får du tilgang til å se på saldo og transaksjoner.

Utvikler Martin Nikolai Sørlie klikker seg inn nettsiden og demonstrer hvordan folk som ikke er kunder kan benytte seg av Sparebank1s nettbank.

- Vi har åpnet opp mobil og nettbank for brukere som ikke er kunder. Du må foreløpig få invitasjon av eksiterende kunder for å få tilgang. Vi er i en testfase, men dette er noe alle etter hvert skal kunne bruke. Nå skal vi ha dialog med kundene og lære mer for å bli bedre, sier Thomas Allan Nygaard, ansvarlig for digitalbank PM i SpareBank1

De som ikke er kunder får ikke gjort så mye ennå. De kan få tilgang til kontoer som andre i sp1 deler med dem og kontoer de eventuelt henter inn fra SBanken.

- Det kan være folk som sparer s

Les mer

Flere saker fra Finansfokus

Valgkomiteen har sagt sitt. De vil ha Vigdis Mathisen og Arne Fredrik Håstein som ledere av Finansforbundet i tre nye år. Vi har spurt dem og de andre som er innstilt til forbundsstyret hva de mener er forbundets største utfordringer de neste tre årene og om de har et område de brenner spesielt for.
Finansfokus 10.10.2025
Psykologisk trygghet har blitt et populært begrep i dag, og er en nøkkel til å skape robuste, produktive team, om vi skal tro Trine Grønvold.
Finansfokus 10.10.2025
Det er ikke bare mennesker som må se jobbene sine truet av kunstig intelligens. Nå er det også hundenes tur.
Finansfokus 10.10.2025
Automatisering, kunstig intelligens, outsourcing og fusjoner er drivere som har gitt en kuttbølge i finans. Sist ut er Fremtind, Tryg, DNB og Sparebanken Norge.
Finansfokus 10.10.2025
Jack Zhang - grunnleggeren av fintech-selskapet Airwallex - har blitt sponsor og leverandør av finansinfrastruktur for fotballklubben Arsenal. Han er fra før sponsor for McLaren Formel 1.
Finansfokus 10.10.2025

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt