NJF-magasinet
27.08.2025
I en studie utført av Transportøkonomisk institutt (TØI) tidligere i år, går det fram at 963 bussjåfører i Europa har blitt drept eller hardt skadet i
... ulykker med treffpunkt i fronten de siste ti årene. Rapporten fra TØI viser også at de økonomiske kostnadene for å gjøre bussene sikre er høyere enn de økonomiske fordelene.
Det er en tankegang Tone Thomte og Mona Andersen kjenner seg igjen i. De er henholdsvis foreningsleder for Norsk Jernbaneforbund (NJF) Buss avdelingene i Oslo og Akershus og Østfold.
- Vi som kjører buss føler at sikkerheten betraktes mer en retningslinje
Les opprinnelig artikkelDet er en tankegang Tone Thomte og Mona Andersen kjenner seg igjen i. De er henholdsvis foreningsleder for Norsk Jernbaneforbund (NJF) Buss avdelingene i Oslo og Akershus og Østfold.
- Vi som kjører buss føler at sikkerheten betraktes mer en retningslinje


































































































