Han er leder av Bergen studentidrettslag, som nå teller rundt 2700 medlemmer. Nøyaktig hvor mange som står på venteliste har han ikke noe nøyaktig tall på. Men at det er flere enn han skulle ønske, er det ingen tvil om.
- Særlig når det kommer til de største idrettene, for eksempel fotball og volleyball, blir vi nødt til å si nei til mange. Men vi er opptatt av å følge hver og en av dem opp, og oppfordrer de som får nei til å utvide horisonten og prøve noen av de andre idrettene der kapasiteten er større, forteller Vikse Olsen.
Khrono har spurt flere av landets studentidrettslag om status når det gjelder pågang og ventelister. Alle utenom ett melder tilbake det samme: Pågangen er stor, og de har lange ventelister.
Årsaken er også den samme over alt: Anleggs- og hallkapasitet.
1000 på venteliste i Oslo
Forrige uke skrev Universitas om Oslostudentenes idrettsklubb, som har rundt 1000 studenter på vente


































































































