- Går hjem fra jobb med en vond følelse
- Man går rundt og føler at man gjør en dårlig jobb, og går hjem fra jobb med en vond følelse, sier en av dem som har sagt opp til lokalavisa. Men ingen ønsker å stå frem med navn.
De anonyme som avisen har snakket med, understreker at arbeidsmiljøet blant de ansatte er godt.
Foruten lav bemanning, nevner de høyt sykefravær, store mengder overtid og «hinkehelger» (en ekstra helg hver 24. uke utover vanlig turnus) som grunner til at de har sagt opp.
- Langvarige utfordringer
Tone Kristine Amundgaard er foretakstillitsvalgt for Norsk Sykepleierforbund (NSF). Hun forklarer at det har vært langvarige utfordringer ved sengeposten siden to avdelinger ble slått sammen til én stor i 2016/2017.
I tillegg peker hun på at pasientene er mer komplekse og krever mer av sykepleierne, både av kompetanse, trygghet, oppfølging og bemanning.
- Dette er utfordringer vi ser ved sengeposter landet rundt, minner hun om.
- Trist og bekymringsfullt
- Jeg synes saken er trist. Det er bekymringsfullt å miste ansatte på grunn av arbeidsbelastningen og organiseringen, fortsetter Amundgaard på telefon fra Innlandet.
- Hva er feil med organise


































































































