HRR, Hotell, Restaurant & Reiseliv
24.03.2023
I fjor bIe Himkok i OsIo kåret tiI en av de 50 beste barene i verden, en toppIiste de har vært på heIe seks ganger siden åpningen i 2015.
De internasjonalt anerkjente bartenderne Maro Dzurus og Paul Aguilar Voza fra Himkok, er eksperter på cocktailmiksing. Bak utvikling av nye drinkoppskrifter ligger det både lidenskap, nysgjerrighet og kjemikerkunster.
- En ny cocktailoppskrift starter alltid med å eksperimentere med hvilke ingredienser og smaker som kan utfylle hverandre, og hvilke forhold og teknikker som skal til for å gi den perfekte balansen. Vi henter alltid produktene våre lokalt og fokuserer på norske smaker. Når vi endelig kommer frem til den perfekte kombinasjonen av smaker, aromaer og teksturer, er følelsen av tilfredshet virkelig uslåelig, forteller Paul.
Til syvende og sist mener Maro at nøkkelen til å lage en vellykket cocktail er å forstå publikum og deres preferanser, samt eksperimentere og justere ingrediensene, til du finner den rette balansen.
Gå til mediet- En ny cocktailoppskrift starter alltid med å eksperimentere med hvilke ingredienser og smaker som kan utfylle hverandre, og hvilke forhold og teknikker som skal til for å gi den perfekte balansen. Vi henter alltid produktene våre lokalt og fokuserer på norske smaker. Når vi endelig kommer frem til den perfekte kombinasjonen av smaker, aromaer og teksturer, er følelsen av tilfredshet virkelig uslåelig, forteller Paul.
Til syvende og sist mener Maro at nøkkelen til å lage en vellykket cocktail er å forstå publikum og deres preferanser, samt eksperimentere og justere ingrediensene, til du finner den rette balansen.


































































































