- Piloten skal teste ut formatet - en ny type tv-sending, regissert av en av våre aller mest spennende regissører, Kristin Stubberud, forteller Haakon Mathisen, produsent i vier.live i en pressemelding-
- Med Plysh tror jeg at vi har noe mange savner; et musikkprogram der musikerne får snakke i dybden om musikken og om det å være skapende kunstnere.
Publikum får tilgang med abonnement. Målet er, ifølge pressemeldingen, å ha 10 000 abonnenter i Skandinavia innen to år.
Åpen for alle sjangre
Til Kontekst utdyper Mathisen, som også er medgründer og daglig leder i musikkstrømmetjenesten, at håpet og drømmen er at Plysh etter hvert kan bli en møteplass for artister fra hele Skandinavia. Men i første omgang vil det være norske gjester.
Han understreker at programmet ikke vil være bundet opp til spesifikke sjangre, men være åpent for både temasendinger og andre utrykk.
- Vi vil være sjangeragnostiske. Det


































































































