Deler av styringsgruppen i GERONETT (f.v.): Forskningsleder Vibeke Hervik Bull (Tk-Rog), forskningsleder Ellen Berggren (TkV-Hordaland), førsteamanuensis Lene Hystad Hove (UiO), professor Gunhild Strand (UiB) og forskningsleder Astrid Jullumstrø Feuerherm (TkMidt)
I Tidende nr. 8 i år forteller Høyre-politikeren James Stove Lorentzen om sitt engasjement for eldres munnhelse. Han mener at tverrfaglig samarbeid er veien å gå. Nettverket GERONETT er helt enig med Lorentzen, og inviterte nylig forskere og fagansvarlige til en workshop hvor intensjonen var å kartlegge de ulike forskningsprosjektene innen gerodontologi i Norge.
GERONETT ble etablert av de seks odontologiske kompetansesentrene i 2018, finansiert med midler fra Norges forskningsråd. Det er et tverrfaglig nettverk bestående av forskere fra tannhelsetjenesten, helse- og omsorgstjenesten, utdanningsinstitusjoner og sykehus. Målet er å engasjere og skape mer, og mer tverrfaglig, forskningsaktivitet på munnhelsen til de eldre.
- V


































































































