Arbeidsmanden
09.06.2016
Norsk Arbeidsmandsforbund forener arbeidsfolk basert på et felles verdigrunnlag. Vi står for internasjonal solidaritet, rettferdighet og verdighet for arbeidsfolk. Vår solidaritet har ingen landegrenser.
Qatar er vertsland for fotball-VM i 2022. Store anlegg er under bygging i et land hvor over 90 prosent er fremmedarbeidere. Mange av dem utnyttes på det groveste gjennom lave lønninger, utelatt lønn, i tillegg til at de daglig utsettes for stor risiko knyttet til sin arbeidsplass. Hvert år dør cirka 1000 arbeidere i arbeidsrelaterte ulykker.
Vi kan ikke stå på sidelinjen å se på når våre kamerater i andre deler av verden blir utnyttet og drept på jobb i fotballens navn. Norsk Arbeidsmandsforbund mener at en demokratisk stat som Norge ikke kan akseptere at et annet land utnytter fremmedarbeidere på anleggene på et slavelignende vis.
En 22-årig fremmedarbeider forteller sin historie til Amnesty International.
«Jeg dro til Qa


































































































