LO Finans
06.06.2016

Sentralbanksjefen mener det er grunn til å vente bedre tider i norsk økonomi «litt lenger fram». Inntil videre holder han styringsrenta uendret på 0,5 prosent.
Hovedstyret peker på at den økonomiske utviklingen stort sett har vært i tråd med hva styret så for seg da det kuttet renta med 0,25 prosentpoeng i mars. Det er fortsatt store muligheter for ytterligere rentekutt i løpet av året, men det skjer ikke i denne sammenhengen, ifølge sentralbanksjef Øystein Olsen.
Han avviste gjentatte ganger under pressekonferansen etter rentemøtet å komme med nye prognoser for renteutviklingen før neste rentemøte i juni, da banken også skal komme med en ny pengepolitisk rappo
Les opprinnelig artikkelHan avviste gjentatte ganger under pressekonferansen etter rentemøtet å komme med nye prognoser for renteutviklingen før neste rentemøte i juni, da banken også skal komme med en ny pengepolitisk rappo