Panorama Nyheter
05.09.2017
PÅ REISEFOT: Det blir mye flyplasser og møterom. Nå ønsker statssekretær i utenriksdepartementet, Tone Skogen, å oppleve mer av afrikanske savanner. Selvsagt med gode sko på beina.
Tone Skogen er tidligere avdelingsleder for klima-, industri- og teknologiavdelingen i Olje- og energidepartementet. Hun har også vært fylkespolitiker for Høyre. Nå er hele verden kontoret. Målet er intet mindre enn bærekraft, utvikling og en bedre verden.
Les mer- Hvor mange reisedager har du i året?
- 80 - 90
- Hvorfor reiser du så mye i jobben din?
- Siden 2015 har jeg vært statssekretær i Utenriksdepartementet med utviklingspolitikk som spesielt arbeidsområde. Det innebærer at en viktig del av jobben min er å videreutvikle kontakt med våre samarbeidsland og våre partnere, følge opp vårt utviklingsarbeid gjennom feltbesøk og delta på


































































































