I dag begynner arbeidsrettens behandling av en tvist mellom Norsk Skuespillerforbund og Det Norske Teatret. Spørsmålet er om tariffavtalen åpner for at det kan spilles forestillinger fast på søndager.
- Vi er uenig om noe det er vanskelig å forhandle om, derfor trenger vi rettens hjelp til å fastslå hva som er innholdet i avtalen, sier forbundsleder Knut Alfsen i Norsk Skuespillerforbund.
Skuespillerforbundet har stevnet Det Norske Teatret og arbeidsgiverforeningen Spekter for Arbeidsretten, etter at den lokale avtalen om søndagsarbeid gikk ut i april i fjor. Da teatret ønsket å forlenge avtalen og innføre teater på søndag som en fast ordning, reagerte Skuespillerforbundet.
- Det at teatret nå innfører søndagsforestillinger som en fast ordning, strider mot den overenskomsten vi har, mener forbundsleder Knut Alfsen i


































































































