AddToAny

Nyheter Sykepleierstudenter minst tilfreds med undervisning og veiledning

Nyheter Sykepleierstudenter minst tilfreds med undervisning og veiledning
Sykepleierstudentene er gjennomsnittlig tilfredse med utdanningen - med et par viktige unntak. Nokut (Nasjonalt organ for kvalitet i utdanninga) har lagt frem sitt årlige studiebarometer.
Sykepleierstudentene er så vidt under gjennomsnittlig tilfredse. På en skala fra 1 til 5, der 5 er mest tilfreds, lander de på 4. Landsgjennomsnittet er på 4,1.

Ikke så fornøyd med undervisning og veiledning

- Generelt er sykepleierstudenter fornøyd, men det er viktig ikke å bare se på den generelle tilfredsheten, sier Christian Strømnes, leder i NSF Student.

- Detaljene er viktige, for det er mye variasjon. For eksempel skiller undervisning og veiledning seg ut negativt. Det er bekymringsverdig og noe vi har påpekt tidligere.

Undervisning og veiledning rommer både teoretisk undervisning, som for eksempel anatomi og fysiologi, og veiledning knyttet til for eksempel hjemmeeksamen. At undervisning sk�

Les mer

Flere saker fra Sykepleien

Andrzej Gorecki er sykmeldt, men får ikke sykepenger. Han forstår ikke hvorfor.
Sykepleien 20.02.2024
Kanskje er det alderen, men jeg klarer bare ikke å mønstre den store begeistringen for den siste kunstig intelligens-bølgen.
Sykepleien 06.12.2023
Det finnes ikke en stor reserve av sykepleiere, viser denne studien. De aller fleste har relevante stillinger, selv om de ikke arbeider med direkte pasientkontakt.
Sykepleien 13.10.2023
DU VET KANSKJE at du har pensjonen din i KLP og at du har «offentlig tjenestepensjon», men vet du hva dette egentlig betyr for deg?
Sykepleien 13.10.2023
Sykepleie er som jazz. Hva kjennetegner jazz? Improvisasjon.
Sykepleien 28.09.2023

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt