Den norske tannlegeforenings Tidende
16.04.2020
Den nye ordningen sikrer at NTFs medlemmer som et minimum gjennomfører et gitt antall timer med etterutdanning i løpet av de nye toårsperiodene. I tillegg oppfordrer vi alle medlemmer til å delta i annen etterutdanning etter eget ønske og behov.
Tannlegeutdanningen er en profesjonsutdanning. Tannleger er helsepersonell og en viktig del av norsk helsetjeneste. Selv om vi har en solid grunnutdanning, er odontologi et fagområde i rask utvikling. Derfor er det helt avgjørende med livslang læring. Det er bakgrunnen for at NTF i en årrekke har vært opptatt av obligatorisk etterutdanning, og for at representantskapet i 2015 vedtok dagens ordning. Dette er foreningens egen ordning, fastsatt av og gjort gjeldende for medlemmene selv. Den skal være til både tannlegenes og pasientenes beste.
Ordningen har vist at NTFs medlemmer tar etterutdanning svært seriøst. Sammen med medlemmene har vi skapt et svært aktivt faglig miljø og godt sosialt samhold i foreningen, noe vi alle nyter g
Gå til medietOrdningen har vist at NTFs medlemmer tar etterutdanning svært seriøst. Sammen med medlemmene har vi skapt et svært aktivt faglig miljø og godt sosialt samhold i foreningen, noe vi alle nyter g


































































































