Uniforum
19.02.2023
Norske forskings- og innovasjonsmiljø gjer det best av landa i Norden. Noreg ligg på 8. plass i å hente heim pengar frå verdas største program for forsking og innovasjon, Horisont Europa.
- Resultata viser at norske forskarar og andre aktørar hevdar seg i ein hard og prestisjefylt konkurranse internasjonalt. Så langt har norske forskarar og bedrifter konkurrert seg til nesten 5 milliardar kroner frå EU. Eg er utruleg stolt av innsatsen og resultata, seier forskings- og høgare utdanningsminister Ola Borten Moe i ei felles pressemelding frå Kunnskapsdepartementet og Næringsdepartementet.
Les merHorisont Europa er det største forskings- og innovasjonsprogrammet i verda, med eit budsjett på 95,5 milliardar euro i perioden 2021-2027. Ambisjonen er at norske deltak


































































































