AddToAny

Fra teori til praksis

En utdanning som ikke speiler arbeidslivet, vil heller ikke bygge opp fremtidens strateger.
Det snakkes mye om å gjøre økonomiutdanningen mer arbeidslivsrelevant. Likevel er det skriftlige vurderingsformer som dominerer, og resultatet er en utdanning som i stor grad belønner dem som kan gjengi teori på papir. Når man trer inn i en jobb, handler det imidlertid ikke bare om å kunne pensum, men om å kommunisere tydelig, samarbeide og ta ordet i et møte fullt av ukjente fjes. For kunnskap og fagbegreper er viktig, men veien kan være lang fra teori til praksis.
Da jeg startet på handelshøyskolen, hadde jeg en grunnleggende interesse for samfunn og næringsliv. Jeg var ute etter læring, erfaringer og et klart svar på hva jeg ville bli. Undervisningen ga meg det generelle, men tankene om hvorfor jeg studerer det jeg gjør, var ikke et kulepunkt på powerpointen. Så fra start kastet jeg meg inn i en rekke verv og prosjekter hvor jeg møtte folk med helt forskjellige ambisjoner. Alle med en klar visjo
Gå til mediet

Flere saker fra Magma

Da Benetton på 1990-tallet lanserte sine berømte - og beryktede - reklamekampanjer, var det ikke klærne som sto i fokus. Det var krig, sykdom og tabu.
Magma 15.10.2025
Denne artikkelen undersøker hvordan lojalitetsprogrammer i dagligvarehandelen i Norge, Storbritannia og Nederland varierer i strategisk utforming og evne til å skape kundeverdi.
Magma 15.10.2025
Mange virksomheter investerer i samfunnsansvar (CSR) som et ledd i omdømmebygging og differensiering, men nyere forskning indikerer at forbrukeres
Magma 15.10.2025
Lukt påvirker prestasjon og vår oppfatning av hverandre, ofte uten at vi er klar over det selv.
Magma 15.10.2025
Benetton vant verden med verdier. Nå kan standpunkt koste dyrt.
Magma 15.10.2025

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt