SEILmagasinet
12.06.2023
Resultatene av etappen fra Aarhus til Haag var åpent var helt til slutten av etappe 6, med «11th Hour Racing Team» «Team Holcim-PRB» og «Team Malizia» innenfor hørselsvidde av hverandre helt til mål søndag morgen.
Den siste innseilingen mot må i Haag var en kort kryss der båtene skiftet ledelsen for hvert slag. Charlie Enright og laget på «11th Hour Racing Team» hadde best kontroll på nervene tok en liten ledelse som de klarte å holde til mål.
Les mer- De krysset foran oss, vi var faktisk bak med omtrent 25-30 mil igjen, sa Enright etter målgang. - En stor takk til alle om bord som bare aldri ga opp kampen og gravde seg ned i konkurransen i tro på å lykkes. Selv da de andre gutta fortsatte å komme innpå oss bakfra, var vi innbitt på ikke å la dem vinne på den måten. Men for et utrolig løp alle disse lagene seilte - «Holcim-PR


































































































