AddToAny

AFP må forbedres

2023 nærmer seg slutten og i årets siste leder er det obligatorisk med noen oppsummeringer av året som har gått.
I mai ble jeg valgt som forbundsleder og jeg vil takke landsmøtet i Norsk Arbeidsmandsforbund for tilliten, og for gode diskusjoner og vedtak! Jeg er ydmyk og takknemlig for den tilliten som er vist meg, og vil gjøre mitt beste for å fremme arbeidsfolks interesser i årene som kommer.
Dessverre er det dystre tider og ubalanse i det internasjonale samfunnet nå. Det er snart to år siden Putin satte freden og stabiliteten i Europa i fare ved å invadere Ukraina. Krigen har medført store ødeleggelser og tap av menneskeliv, og har utløst en av de største humanitære kriser i Europa siden andre verdenskrig.
Daglig får vi grusomme bilder og rapporter fra Gaza som preger både meg og andre sterkt. Sivilbefolkningen lider store tap, og uskyldige mennesker, mange av dem barn er innespe
Les opprinnelig artikkel

Flere saker fra Arbeidsmanden

SPØRSMÅL: Jeg var på hytta i sommer, og var uheldig å miste telefonen i bakken slik at skjermen sprakk. Jeg kan bruke den, men dekker LOfavør innboforsikringen denne skaden?
Arbeidsmanden 11.10.2025
Store kostnader kan stoppe Stad skipstunnel. Svaret kommer i statsbudsjettet for neste år.
Arbeidsmanden 11.10.2025
180 flere medlemmer Antall yrkesaktive medlemmer i Arbeidsmandsforbundet per 30. september 2025:
Arbeidsmanden 11.10.2025
I dag er det et krav at arbeidsgiver skal spare minimum 2 prosent av lønna i tjenestepensjon til sine ansatte. Men det er lov til å betale inn mer, helt opp til 7 prosent.
Arbeidsmanden 11.10.2025
I flere tiår etter den andre verdenskrig huset Gaustatoppen en topp-hemmelig NATO-base. Nå frakter Rune og Ingar turister i en av Norges bratteste baner.
Arbeidsmanden 11.10.2025

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt