Khrono
14.06.2017
Meninger Konsulentbruk. Direktør på Høgskolen i Oslo og Akershus, Tore Hansen, tror det er sannsynlig at høgskolen kommer til å bruke mer penger på konsulenter i tiden framover, ikke mindre.
Fra tid til annen stilles det legitime spørsmål om bruken av konsulenter ved Høgskolen i Oslo og Akershus (HiOA), det være seg både hvilken konsulentbruk vi trenger og omfanget av konsulentbruk. Svaret er at vi trenger gode hjelpere på en rekke områder og sannsynligvis bruker vi for lite av det idag.
Les merNettavisen Khrono er også av dem som er opptatt av konsulentbruken ved våre utdannings- og forskningsinstitusjoner. Ved å hente ut opplysninger fra regnskapstall alene, har de kommet fram til at HiOAbruker 121 millioner kroner på konsulenter i 2016. Problemet er bare at det meste av dette beløpet ikke dreier seg om kjøp av konsulenttjenester. Litt nedover i artikkelen som ble publisert 13. juni i år, går det også fram at avisen har tatt med betaling for oversettingstjenester, transporttjenester, flyttetjenester, kjøp av praksisplasser, betaling til timelærere, kjøp av FOU ressurser fra personer som driver eget firmaosv
Som en statlig virksomhet bør vi ha gode svar på hvordan vi bruker midlene v


































































































