Valgkomiteen hadde vurdert begge lederkandidatene, Steinar Vikholt og Thomas Dyrland,som utilstrekkelige. Ingen av dem ble heller valgt, og inntil videre står HSN -studentene uten øverste leder fra 1.juli.
- Hva skal man si?Vi klarer ikke velge studentleder engang, sier et oppgitt parlamentsmedlem, Erland Lønnerød, til Khrono, ogfortsetter:
- I mine øyne var kandidatene veldig kvalifiserte og har et stort engasjement. Det er synd at parlamentet og valgkomiteen ikke kan anerkjennedet.
I mars ble det stilt mistillit mot arbeidsutvalget, som ble vedtatt mot to av fire. Den femte, Petter Sætre, er sykemeldt og ble dermed ikke vurdert i mars. Forslaget mot ham var oppe igjen i fredagens møte, men ikke behandlet av sammegrunn.
Mars-møtet ble innledet av at HSN -rektor Petter Aasen kuttet all støtte til det sentrale studentdemokratiet.
Fikk valgttilresten


































































































