Utdanning
17.03.2017
Pensjonistrådet i Utdanningsforbundet må etablere en tenkegruppe som kan gi råd til medlemmene og veiledning om press mot politikerne - " de må vekkes. Følg Utdanningsnytt på Facebook!
Jeg har tidligere ved flere innlegg pekt på den urettferdige og uverdige reguleringen av pensjonene som indekseringen medfører. Et årlig fradrag på 0,75 % i pensjonen fører til at vanlige pensjonister får et inntektstap på rundt 840.000 kroner i løpet av en 20-årsperiode. Pensjonistene får ikke ta del i den velstandsutviklingen som yrkesaktive har.
Les merJens Stoltenberg skriver i boka Mitt Liv som kom i 2016 (s. 270) at staten sparer flere titalls milliarder kroner årlig ved pensjonsreformen. Dette synes han er rettferdig. Han hadde gleden av å være regjeringssjef da reformen ble vedtatt av Stortinget. De yrkesaktive kan nå både få pensjon fra 62 år og stå i arbeid og få full lønn. Disse klager ikke på velstandsutviklingen. Vi som var pens


































































































