Dagligvarehandelen
04.06.2024
Begeistringen fra ledelsen i Norsk Tipping nylig, over det såkalte rekordsterke resultatet, kan best sammenliknes med da Putin vant årets presidentvalg med 87,9 prosent av stemmene.
Tirsdag 23.april kunne vi lese i Morgenbladet, under overskriften «Nedgangen er gledelig», om hvordan Norsk Tipping på Hamar i sin årsmelding for 2023 kan rapportere om mindre markedsføring og økt overskudd. Tirsdag 16. april kunne NRK og DN Investor melde fra den samme årsmeldingen, og fremholdt spesielt glad-nyheten om at «Norsk Tipping leverte et rekordsterkt resultat i fjor med en økning på over 500 millioner kroner».
Uten antydning til beskjedenhet antydet selskapet at dette rekordresultatet blant annet skyldtes effektiv drift og fortsatt stor oppslutning blant spilleglade nordmenn, og på tross av redusert marekds
Gå til medietUten antydning til beskjedenhet antydet selskapet at dette rekordresultatet blant annet skyldtes effektiv drift og fortsatt stor oppslutning blant spilleglade nordmenn, og på tross av redusert marekds


































































































