Det skriver Kunnskapsdepartementet i et brev til Universitetet i Bergen (UiB). UiB har lenge hatt planer om å rehabilitere to av de store byggene som er knyttet til Det matematisk-naturvitenskapelige fakultet, nemlig Realfagbygget og Fysikkbygget, og i tillegg bygge et nytt bygg. Nå har departementet gitt universitetet mandat for det som kalles en utvidet avklaringsfase.
I brevet heter det at departementet ber om en særskilt vurdering av å gjennomføre separate investeringsbeslutninger for henholdsvis fysikkbygget og realfagbygget. Det ber også om at UiB utreder ulike alternativer for å løse behovet for midlertidige arealer mens de to byggene rehabiliteres.
Saken med tittel «Nygårdshøyden Sør - Orientering om status for prosjektet» er en av sakene som skal behandles i universitetsstyremøte 15. juni. Du ser møtet direkte her fra klokken 10:
Var et av Norges st�


































































































