VVS Aktuelt
21.02.2023
For å forbedre overvannskapasiteten på Høgda i Vestby, skal overvannskassettene fra Norsk Wavin håndtere de store vannmengdene fra området.
Med et fordrøyningsanlegg på over 1300 kubikkmeter, er dette det største volumet av overvannskassetter Norsk Wavin har levert til nå. Entreprenøren er imponert over det effektive og enkle systemet som er lagt i trappeform.
Les merFordrøyningsanlegg på 1302 kubikkmeter
I forbindelse med et kommunalt vann- og avløpsprosjekt på Høgda i Vestby var det behov for å kontrollere de store vannmengdene fra området som renner ut i bekken. For å unngå overvannsproblemer ble det tidligere i februar installert et fordrøyningsanlegg på 1302 kubikkmeter bestående av AquaCell overvannskassetter fra Norsk Wavin.
Park & Anlegg AS er hovedentreprenør på prosjektet og har med seg øvrige samarbeidspartnere på laget. De er meget fornøyde med installeringen av rundt 5000 overvannka


































































































