Byggfakta
30.08.2022
-Etter at vi tok i bruk det nye sveiseverkstedet i Stathelle i august i fjor har vi fått en helt ny hverdag. Moderne lokaler på 1000 kvadratmeter og moderne utstyr gjør oss i stand til å levere «håndarbeid» av beste kvalitet. Nå er det bare fantasien som setter grenser.
Det mener avdelingsleder Lars Erik Johannessen, som leder en stab på ti medarbeidere ved sveiseavdelingen til Pipelife Norge.
- Dette har vi gledet oss til i flere år, og vi var godt forberedt da vi tok i bruk det nye verkstedet. Her er det mange gjennomtenkte løsninger og dermed har verkstedet fungert optimalt i det snaue året som nå er gått. Vi har oppnådd en god produksjonsflyt og effektivitet og logistikken rundt produksjonen har også fungert godt. Nå har vi fått et åpent gulvareal som gir oss gode betingelser for effektiv produksjon også av store deler. Arealet er økt fra 400 til 1000 kvadratmeter og bygget er konstruert slik at det enkelt kan utvides når det blir behov for det. Krankapasiteten er øket fra fem til 20 tonn og vi går fra fire til sju meters løftehøyde, sier Johannessen til Byggfakta.
SPESIALISTER PÅ RØRDELER
- Et av de mest spennende prosjektene de siste månedene har vært en stor leveranse til Tunisia i en dimensjon på 2000 mm. Totalt handler det om en leveranse på nærmere seks
Gå til mediet- Dette har vi gledet oss til i flere år, og vi var godt forberedt da vi tok i bruk det nye verkstedet. Her er det mange gjennomtenkte løsninger og dermed har verkstedet fungert optimalt i det snaue året som nå er gått. Vi har oppnådd en god produksjonsflyt og effektivitet og logistikken rundt produksjonen har også fungert godt. Nå har vi fått et åpent gulvareal som gir oss gode betingelser for effektiv produksjon også av store deler. Arealet er økt fra 400 til 1000 kvadratmeter og bygget er konstruert slik at det enkelt kan utvides når det blir behov for det. Krankapasiteten er øket fra fem til 20 tonn og vi går fra fire til sju meters løftehøyde, sier Johannessen til Byggfakta.
SPESIALISTER PÅ RØRDELER
- Et av de mest spennende prosjektene de siste månedene har vært en stor leveranse til Tunisia i en dimensjon på 2000 mm. Totalt handler det om en leveranse på nærmere seks


































































































