Arkitektnytt
24.08.2022
- Vi er veldig stolte, det er jo et veldig viktig bygg for flere generasjoner, og et viktig område for byen. For oss har dette vært veldig inspirerende å jobbe med, sier Inge Hareide, partner i Kima Arkitektur, til Arkitektnytt.
Tirsdag kom nyheten om at det er Kima som har vunnet parallelloppdraget om å utvikle kringkastingshuset når NRK-flytter fra Marienlyst. Statskanalen skal flytte til Ensjø innen 2033, og den ombygde eiendommen skal stå klart cirka to år etter utflytting.
Les merHareide i Kima er veldig fornøyd med arbeidet fra Ferd eiendom sin side. Ferd kjøpte eiendommen fra NRK i 2020.
- Det har vært et uvanlig godt grunnarbeid, og de har stilt høye krav både til seg selv og resultatet. Her ser vi virkelig noen som har hatt lyst til å stimulere til at en introvert bygning skal åpnes opp, både for lokalmiljøet og tilreisende, sier han.
Solid lagarbeid
- Det er et nasjonalt landemerke. Vi vil bevare det og gjøre de


































































































