Norsk Skogbruk
25.05.2022
Sagtømmerprisene ble satt vesentlig opp fra mai hos alle de store tømmerkjøperne, om enn ikke like mye som i Allskog. Det var heller ingen andre som hadde reforhandlet massevirkeprisen i løpet av første halvår, men alle forventer en betydelig prisøkning der fra 1. juli.
En ringerunde avslører at både Glommen Mjøsen og Nortømmer har satt opp sagtømmerprisen med mellom 50 og 100 kroner, avhengig av sortiment og geografi. AT Skog opplyser at prisen er satt opp i størrelsesorden 70 kroner. Og Viken Skog opererer med en prisøkning på 40-70 kroner.
Trelastmarkedet innenlands er kjølnet litt nå som en del byggeprosjekter er satt på vent som følge av den voldsomme kostnadsutviklingen. Men eksportmarkedet for både sagtømmer og trelast er brennhett. Dett
Gå til medietTrelastmarkedet innenlands er kjølnet litt nå som en del byggeprosjekter er satt på vent som følge av den voldsomme kostnadsutviklingen. Men eksportmarkedet for både sagtømmer og trelast er brennhett. Dett


































































































