Traktor
22.10.2026
Johan Andrè Rånås Jakobsen (19) fra Eiksenteret på Mysen vant konkurransen for lærlinger i landbruksmekanikk på Agrisjå. Han ble dermed kåret til Årets lærling!
Etter en landsomfattende utvelgelse blant lærlinger som er midtveis i det toårige lærlingeløpet i landbruksmekanikerfaget, ble seks lærlinger plukket ut til å konkurrere på Agrisjå-messen i Stjørdal. Alle de største traktorimportørene hadde en lærling representert i finalen.
Det vi legger vekt på er en viss grad av selvstendighet; at de klarer å sette seg inn i problemstillingen, legge opp en plan for å løse den utfordringen som ligger i jobben de har foran seg, og at de klarer å gjennomføre og vise at de gjør det på rett måte. Vi vurderer også HMS
Gå til mediet Det vi legger vekt på er en viss grad av selvstendighet; at de klarer å sette seg inn i problemstillingen, legge opp en plan for å løse den utfordringen som ligger i jobben de har foran seg, og at de klarer å gjennomføre og vise at de gjør det på rett måte. Vi vurderer også HMS


































































































