Advokatbladet
16.03.2021
« vi ser at forretningsjuridiske emner har blitt nedprioritert de siste årene på de fakultetene som i dag tilbyr masterprogram i rettsvitenskap», skriver foreningen i et brev til Kunnskapsdepartementet.
I høst skrev Dagens Næringsliv at BI har bedt Kunnskapsdepartementet endre gradsforskriften slik at også handelshøyskolen i hovedstaden kan tilby mastergrad i rettsvitenskap.
Les merBI ønsker å lage et toårig masterløp for studenter som allerede har tatt bachelor i rettsvitenskap. I dag er det kun det juridisk fakultet ved UiB som tilbyr en slik påbygning.
Flere advokatfirmaer stiller seg bak forslaget, deriblant Wiersholm og Thommessen, som begge har sendt brev til departementet der de støtter opprettelsen av studiet. Nå har også Advokatforeningen gjort det samme.
«Foreningen er positiv til at et forretningsjuridisk masterstudium innføres, da vi ser at forretningsjuridiske emner h


































































































