AddToAny

VIDEO: - Den største nyheten i Lena Maskins historie

VIDEO: - Den største nyheten i Lena Maskins historie
Styreleder og adm. dir. om salget og videre oppfølging av kunder. VIDEO: - Den største nyheten i Lena Maskins historie - Dette er den største nyheten i Lena Maskins historie, erklærer styreleder Bjørn Haugen.
Med et bilde av Lena Maskins lokaler en gang på 70-tallet trekker han opp de lange linjene hos den 53 år gamle familieeide bedriften. Grunnlagt på Lena på Toten, ekspandert til både Hedmark, Valdres og Trøndelag - og tre ulike Storihle-generasjoner som eiere. Fra 1. september er det i stede 10 500 danske bønder som eier selskapet.

- Det er to-tre gode grunner til at vi solgte. Det er en unik mulighet til å videreføre navnet Lena Maskin. Alle utsalgssteder og alle ansatte fortsetter, og med nytt merkenavn og kapitalsterke eiere tror vi selskapet vil oppleve ekspansjon. Eierne har heller ingen arvtagere som er aktuelle for å ta over, det blir et naturlig generasjonsskifte. Det krever utrolig mye kapital for å være med på det samarbeidet Claas legger opp til, sier Haugen.

Effektiv prosess

Styrelederen legger ikke skjul på at det var større bransjeendringer som la grunnlaget for oppkjøpet.

- Det skjer endringer i bransjen enten vi vil eller ikke - uten at vi nødvendigvis har innflytelse. Årsaken til at vi sitter her i dag kan tilskrives Lantmännen Maskins avgjørelse den 12. oktober i fjor, da de varslet at d

Les mer

Flere saker fra Traktor

Midt i sommerferien kom nyheten om at John Deere oppgraderer 6M-serien. Vi har allerede vært i Tyskland og prøvekjørt den.
Traktor 29.08.2024
Traktor 29.08.2024
De er hver for seg en champion, Fendt-traktorene som tilhører entreprenøren van Lint. Til sammen har de kjørt gode 100 000 arbeidstimer. De fem ikoniske 900-serietraktorene har satt sitt preg på den nederlandske maskinbedriften.
Traktor 29.08.2024
Han gav 100 kroner for sin første Fordson. Nå har han over 100 veteraner på gården.
Traktor 29.08.2024
På Borgeby Fältdagar i Sverige ble det presentert og demonstrert flere autonome maskiner. En av dem var roboten FarmDroid.
Traktor 29.08.2024

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt