Fagbladet
05.06.2018
Camilla Anshus er en av de tre medlemmene i Fagforbundet som ble oppsagt etter seks uker med streik Etter seks uker i streik ble det signert en ny tariffavtale for de fire ansatte i Elvebakken barnehage på Inderøy.
Samme dag ble det sendt ut et brev til foreldre med varsel om at barnehagen skal trappe ned på antall barn og dermed også antall ansatte.
Les mer- Dette brevet ble aldri sendt til oss ansatte. Vi hadde ikke hørt noe om at eier skulle redusere antall barn og ansatte på grunn av egen helse.
Det forteller barne- og ungdomsarbeider Camilla Anshus. Hun ble ferdig med fagbrevet dagen hun mottok oppsigelsen.
- Vi som er blitt oppsagt, ser på dette som en form for hevn fra eier sin side.
Frustret, sint og oppgitt
Hadde noen sagt til Anshus at hun kom til å bli oppsagt for to måneder siden, hadde hun ikke forstått noen ting. Hun vet ikke helt hva hun skal tenke nå heller.
- Det er mye som skal ford


































































































