Skognæringen og miljøsiden ble enige om å etterstrebe bedre dialog og et omforent faktagrunnlag rundt hva som faktisk er tilstanden og utfordringene i norske skoger i dag. Fra venstre på bildet: Trygve Enger i Det norske Skogselskap, Nils Bøhn i Norges Skogeierforbund, statsråd Jon Georg Dale, Silje Ask Lundberg i Norges Naturvernforbund, Bård Vegard Solhjell i WWF og Olav A. Veum i Norges Skogeierforbund. (Foto: Roar Ree Kirkevold.)
De fire som var invitert til debatt før Skog og Tre 2018 ble rundet av i dag (1. juni), var landbruks- og matminister Jon Georg Dale, fagdirektør Nils Bøhn fra Norges Skogeierforbund, generalsekretær Bård Vegard Solhjell fra WWF og styreleder Silje Ask Lundberg fra Norges Naturvernforbund.
Tema for debatten var hvordan norsk skogbruk kan balansere hensynene med å på den ene siden drive en aktiv men bærekraftig næringsaktivitet og samtidig ivareta både klimahensyn og et biologisk mangfold i skogen i Norge.
Både Silje Ask Lundberg og Bård Vegard Solhjell pekte på at det i dag foregår en masseutryddelse av både dyr og plantearte


































































































