Fagbladet
23.04.2018
Lønnsoppgjøret mellom LO og Virke er i gang. Fredag møttes LO og arbeidsgiverorganisasjonen Virke til første forhandlingsdag i årets lønnsoppgjør. Fagforbundet har ca. 4300 medlemmer som er omfattet av dette oppgjøret.
Dette er ansatte i private eller idelle helseinstitusjoner, barnehager, museumsansatte, og ansatte ved andre kulturinstitusjoner.
Les merI løpet av den kommende uka skal partene forhandle om generelle bestemmelser og revidere totalt 18 tariffavtaler mellom Virke og følgende LO-forbund: Handel og Kontor, Transportarbeiderforbundet, EL og IT Forbundet, Fagforbundet, Norsk tjenestemannslag, Arbeidsmandsforbundet og Fellesforbundet.
Ramma er lagt
Forhandlingene med Virke er samordnet på LO-siden, og det er resultatet fra frontfagsforhandlingene mellom LO og NHO som i all hovedsak vil danne mal for hva som skal diskuteres mellom partene. LO og NHO ble som kjent enige om generelt lønnstillegg


































































































