Dette kristne egget utfordrer det tidligere erkebiskop George Carey mener er Cadburys sekulære og substansløse påskeegg.
Erkebiskopen av York, Dr. John Sentamu, er en av de største tilhengerne til «The Real Easter Egg»..
Eksempel på bilde som har blitt brukt for å skape inntrykk av at Cadbury er i ferd med å vrake påsken.
Statsminister Theresa May hadde klare synspunkter på hva som bør stå på Cadburys sjokoladeegg, da.
Stridens kjerne. National Trust hadde ikke med ordet «Easter» på nettsidene sine i 2017. Det førte til sterke reaksjoner fra statsminister Theresa May, Labour-leder Jeremy Corbyn og en rekke biskoper. I 2018 var ordet tilbake.
I 2016 høstet Starbucks storm i USA fordi de lanserte et helt rødt kaffebeger til jul, uten de tradisjonelle juledekorasjonene de hadde brukt tidligere år. Hvert år bidrar kristenkonservative med nye versjoner av «».
Her hjemme har vi vår versjon av det samme. Stadig over julesanger som «sensureres» eller, barn som «til å bruke nisseluer på skolen» eller programledere på NRK som. Bare for å nevne noe.
Egget som formidler påskens ekte budskap
De fleste land har sine versjoner av slike kulturkriger, der kristenkonservative typisk går hardt ut mot mer eller mindre reelle tegn på at kristendommen og «kulturen vår» blir undertrykt, gjerne «for å tekkes muslimer».
I Storbritannia har det de siste årene handlet om påskeegg. Sjokoladepåskeegg.
Det hele startet i 2010, da godteriprodusenten «The Meaningful Chocolate Company» lanserte et nytt sjokoladepåskeegg; «The Real Easter Egg». Egget ble markedsført med at dette var det eneste påskeegget som formidlet den ekte kristne historien om påske på esken.
Biskopen i Manchester, Nigel McCulloch, og oppfordret alle butikker i landet til å kjøpe inn store kvanta av «det første og eneste egget som forklarer påskens betydning».
Salget gikk imidlertid ikke helt som biskopen hadde håpet, for to år senere, i 2012, uttrykte en annen biskop, Mark Davies, ifølge sterk misnøye med at de store butikkjedene ikke ville ta inn «The


































































































