Arkitektnytt
26.01.2018
Begrepet «Laila-soverommet» har vært debattert i Arkitektnytt i flere nummer. Noen har ment at løsningen var negativ, andre at den var plassbesparende.
Det som likevel er betenkelig ved denne diskusjonen, er at Laila Rolfsjord ikke selv kan kommentere løsningen, og hvordan løsningen oppstod. Hun har bare fått heftet denne løsningen til sitt navn på godt og vondt.
Laila var på 1980-tallet ansatt ved arkitektavdelingen i Husbanken i Oslo. I 1981 fikk undertegnede i oppdrag fra Oslo kommune ved kontoret for eldreomsorg å prosjektere et trygdeboligkompleks ved Sofienbergparken i Oslo, på hjørnet av Helgesens gate og Rathkes gate. Prosjektets navn var den gang Rodeløkka Trygdebolig og inneholder 96 leiligheter samt en del felle
Gå til medietLaila var på 1980-tallet ansatt ved arkitektavdelingen i Husbanken i Oslo. I 1981 fikk undertegnede i oppdrag fra Oslo kommune ved kontoret for eldreomsorg å prosjektere et trygdeboligkompleks ved Sofienbergparken i Oslo, på hjørnet av Helgesens gate og Rathkes gate. Prosjektets navn var den gang Rodeløkka Trygdebolig og inneholder 96 leiligheter samt en del felle


































































































