Khrono
03.10.2017
Medisin. Nesten 7 av 10 studenter som svarte på en evaluering av testeksamenen oppga at de ønsket en felles nasjonal eksamen i det siste semesteret ved medisinutdanningen.
Så langt har det vært avviklet nasjonale deleksamener imatematikk i grunnskolelærerutdanningene, anatomi, fysiologi og biokjemi i sykepleierutdanningen og årsregnskap i bachelorutdanningen i revisjonogregnskap.
Les merDette har vært gjennomført som en forsøksordning, men i midten av september ble det klart at departementet vil gjøre ordningen permanentog at NOKUT får 10 millioner over det nye statsbudsjettet for å gjørejobben.
Nå kan medisinutdanningen også få en slik eksamen, etter at en prosjektgruppe har gjennomført en testeksamen og latt studenter svare på hvordan de ville sett på en nasjonal, felles eks


































































































