- Hendrix Genetics kan med stor glede meddele at fusjonen mellom Hypor, virksomhetens svinegenetikk-divisjon, og Danish Genetics er gjennomført, skriver de i en pressemelding.
Kostnader oppgis som årsak til at bransjeforeningen Maskinleverantörerna, har besluttet å bare vise sine maskiner på annen hver utgave av Borgeby-messa.
RAUMA: Far og datter, Steinar Morstøl og Silje Sæther, er fornøyde med avlsutviklinga på NKS og mener det er gjort mye riktig i arbeidet. Selv opplever de økt tilvekst og slakteklare lam tidligere enn før.
Etter flere år med forholdsvis stabile tall for andelen storfe som kommer til slakteriet med problematiske mengder møkk i pelsen, økte plutselig antallet markant i 2023.
Bønder har omfavnet teknologien som styrer beitende dyr med virtuelle gjerder, og blitt glade i de elektroniske beiteklavene. Men det finnes rom for forbedringer.