SEILmagasinet
27.09.2016
Seilerlivet er ikke slutt for ungdommer selv om de ikke kommer til OL! I går kveld bemannet 36 jolleseilere og ivrige foreldre fra Horten, Holmestrand og Åsgårdstrand TP 52-en Wolfpack og la ut på seiltur.
Det var flott vær, solskinn og 13 14 knops vind.
Les merDet ble en flott opplevelse for dem som var om bord, forteller skipper om bord, Thomas Nilsson.
Vestfold rundt
Treffet om bord var det første av fire som går under navnet Volvo Tour of Vestfold. Det er et samarbeid mellom bilfirmaet Bil-Service og seilprosjektet Wolfpack. I dag skal båten ut med jolleseilere fra Tønsberg, og så venter Sandefjord og Larvik de neste dagene.
Seilerne fikk være med å styre, baute, trimme seil og trekke takler; kort sagt; de fikk være med og seile båten. De fikk hjelp av 49er-seiler Helene Næss, som instruerte o


































































































